Rozpoczynamy nabór do II edycji projektu Trampolina!

  • Jesteś osobą objętą sądowym środkiem wychowawczy np. nadzorem kuratora, nadzorem odpowiedzialnym rodziców lub opiekuna lub innym? Chcesz uzyskać pomoc specjalistów? Wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, kursach, szkoleniach?
  • Jesteś rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka wobec którego zastosowano sądowy środek wychowawczy? Potrzebujesz porady, wsparcia w zakresie wychowania dziecka. Chcesz odbudować swoje relacje z dzieckiem?

Pomożemy!

W dniu  1 lipca 2017 r. w ramach projektu „Trampolina” odbył się Turnieju piłki nożnej w Zbrachlinie. Przedstawiciele Młodzieżowych Centrów w ramach Alternatywnych form spędzania czasu wolnego mieli możliwość poznać zasady fair play i „zdrowej” rywalizacji.  Nasi uczestnicy nauczyli się, że fair play jest normą wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

Uczestnicy projektu „Trampolina” z Młodzieżowego Centrum w Lipnie zostali zgłoszeni do udziału w Gminnym Otwartym Konkursie „Wiła Wianki tam nad Wisłą w Dolinie” ogłoszonym przez Szkołę Podstawową im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Czyż-nie”, Urzędem Gminy oraz Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Dobrzyńskiej i LGD.

W dniach 20 i 27 maja 2017 r. oraz 3 czerwca 2017 młodzież z Młodzieżowych Centrów uczestniczyła w wyjazdach do Prądek k. Bydgoszczy gdzie w ramach Alternatywnych form spędzania czasu wolnego miała możliwość skorzystania z ciekawych atrakcji takich  jak: Tunel aerodynamiczny, nurkowanie, ludzka proca, paintball i kajaki. W trakcie wyjazdu uczestnicy spotkali się także z Radnym Gminy Białe Błota, który opowiedział o miejscu, historii regionu oraz o województwie kujawsko-pomorskim.

W Młodzieżowych Centrach nasi uczestnicy biorą udział m.in. w zajęciach z socjoterapeutą, psychologiem, w terapii grupowej, które rozwijają zainteresowania, pobudzają do aktywność, kształtują umiejętność współpracy lub pomocy innym. Młodzież podczas zajęć poznaje właściwe postawy oraz uczy się odpowiedzialności za realizację powierzonego zadania. Tematyka realizowana na zajęciach pozwala wykształcić oraz rozszerzyć zachowania społecznie akceptowalne.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

ul. Słowackiego 114, 87-100 Toruń
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30
Wtorek: 7:30 - 17:00
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 14:00
Godziny pracy Działu Świadczeń Rodzinnych